תיק שטח

מה השירותים שלנו?

תיק שטח

על פי הוראה 503, שירותי הכבאות וההצלה דורשים מכל בית עסק להכין תיק בטיחות אש למבנה (תיק שטח).  תיק שטח מכיל תוכניות כלליות על העסק, הארגון או המוסד, פירוט שטחי המקום, גורמי סיכון, מערכת התראה וכיבוי אש, עמדות כיבוי, מערכות גילוי אש ועשן, תוכנית בטיחות אש הכוללת רשימת צוותי חירום, נוהל חירום ושגרה ודרכי חבירה למבנה. 

מהו תיק שטח?

תיק שטח הוא אוגדן המכיל מידע בנוגע לשימוש במערכות הבאות: חשמל, גז, בטיחות באש ואינסטלציה. כל המערכות האלו קשורות באופן ישיר או עריף לאירועי שריפה אפשריים בעסק שלכם ומידע אודות המערכות האלו עוזר ללוחמי האש לנהל את השריפה בצורה מהירה ויעילה בזמן אמת. מבנה התיק כולל תיאור מבנה ותמונות ויזואליות בכדי להמחיש את הסביבה בצורה הטובה ביותר לשירותי הכבאות. כל המידע המופיע בתיק השטח עוזר לכבאים להתמצא במבנה בצורה מקצועית ועם זמני פעולה מצומצמים בזמן אמת. בכל תיק שטח חייבים להופיע מערכות ספרינקלרים, גנרטור חירום, מאגרי מים, מיקומי הידרנטים (ברז כיבוי אש) ורחבות כיבוי.  

מהי המטרה של תיק שטח?

הוראות מכ"ר (נציב כבאות ראשי) נקבעו במטרה לבניית הערכות מוקדמות לאירועים מסכני בטיחות כמו אירועי שריפה. תיק השטח משמש את שירותי הכבאות לתרגול שוטף בשגרה ומימוש התרגול בזמן אמת. על כל בית עסק להכין תיק שטח על פי הוראות זהות (הוראה 503) כדי ששירותי הכבאות וההצלה יוכלו לפעול ולהיערך בזמן אמת באופן מהיר ויעיל, יזהו את המתחם באמצעות התכולה של תיק השטח, יכירו את דרכי הגישה והחדירה למבנה, היכן ממוקמים מערכות כיבוי אש בעסק, ברזי הסנקה, מערכות התגוננות פנימית בפני אש ועוד. 

מי חייב בתיק שטח?

על כל מבנה העונה להגדרות הבאות יש להכין תיק שטח על פי הוראות מכ"ר 503:

1.כפרי נוער וקמפוסים.

2.בתי חולים או כל מוסד רפואי שגודל שטחו עולה על 500 מ"ר.

3.מוסדות לימוד, אוניברסיטאות ומכללות.

4.משרדים ומרכזים מסחריים בעלי 4 קומות ויותר או ששטח גודל המבנה עולה על 2,000 מ"ר.

5.מוזיאונים ששטח גודלם עולה על 1,000 מ"ר. 

6.מתחמי בילוי, בתי קולנוע, תיאטראות, אולמות כנסים ששטח גודלם עולה על 1,000 מ"ר.

7.תחנות מרכזיות, תחנות רכבת וכל מסוף נוסעים ששטח גודלו עולה על 5,000 מ"ר.

8.קניונים.

9.יחידות נופש, פנימיות ובתי מלון מעל 35 מקומות לינה.

10.מבנים בני שתי קומות או ששטח גודלם עולה על 1,000 מ"ר.

11.אולמות ספורט, אצטדיונים וכל מקום הארחה המונה יותר מ-1,000 מקומות ישיבה. 

12.אולמות אירועים ששטחם עולה על 750 מ"ר.

היעזרו באנשי המקצוע הנכונים

חברת "שירון בטיחות" בעלת ניסיון רב בהכנת תיקי שטח לארגונים רבים. החברה היא חברת בוטיק הפועלת כבר למעלה מעשור והוקמה על ידי דוד אללוף וכיום דוגלת במתן שירות אישי לחברות וארגונים רבים. החברה מתמחה במגוון תחומים בנושא הבטיחות לארגונים במגזר התעשייתי והעסקי: גיבוש תוכנית בטיחות מקיפה, ממונה בטיחות בעבודה, כתיבת נהלים, סקרים מפגעים, תיק מפעל, תיק שטח ועוד. שירותי כבאות והצלה מחייבים כל בית עסק להכין תיק שטח בהתאם לגודל המבנה שלו וסיווגו. חברת שירון בטיחות מעניקה לכם ליווי בבניית תיק שטח על פי הוראת מנהל הכבאות הראשי. החברה מלווה את הלקוח מתחילת אסיפת החומרים והצילומים לתיק השטח ועד לקבלת אישר מהרשות הארצית לכבאות.

מה השירותים שלנו?

מה השירותים שלנו?

פוסטים נוספים:

Uncategorized

תיק שטח

תיק שטח על פי הוראה 503, שירותי הכבאות וההצלה דורשים מכל בית עסק להכין תיק בטיחות אש למבנה (תיק שטח).  תיק שטח מכיל תוכניות כלליות

Uncategorized

ממונה בטיחות בעבודה האיש שלכם בשטח

ממונה בטיחות בעבודה מאחורי כל עובד הנמצא בחברה ובעסק שלכם יש משפחה שלמה שמחכה לו. המטרה של ממונה בטיחות בעבודה הוא לדאוג שכמו שהעובדים הגיעו

Open chat